8 Carat Pendant with Aquamarine
669,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
8 carat pendant set with a clear light blue aquamarine. The pendant has a smooth finish. The jewelry is made of 8 carat (333/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 8 carat |
| Kleur | Yellow |
Edelstenen
| Edelsteen | Aquamarine |
| Slijpvorm | Baguette |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 13.1 mm |
| Diameter oogje | 4.5 mm |
| Gewicht | 6.41 g |
Additional details
| Article number | 9931144 |
| EAN number | 4406499844563 |
| Keurmerk | 333 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 22.2 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Pendants and charms
- Pendants and charms with gemstones
- 8, 9 and 10 carat
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel













