8 Karat Bicolor Ring with Zirconia
209,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
8 karaat bicolor ring set with a round brilliant-cut zirconia stone. The ring has an elegant vintage appearance. The stone sparkles beautifully. The ring is made from 8 karat (333/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 8 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 52mm (⌀ 16.5 mm) |
| Breedte ringband | 2.3 mm |
| Breedte ringkop | 5.1 mm |
| Gewicht | 1.89 g |
Additional details
| Article number | 8804189 |
| EAN number | 8924625628352 |
| Keurmerk | 333 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with gemstone
- Ladies rings
- 8, 9 and 10 carat
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings

















