Antique Gold Brooch/Pendant with Cameo
1.509,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Antique gold brooch/pendant set with cameo. The cameo features a beautifully carved portrait of a woman. The framing gives the piece an antique appearance and is made of 14-karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Cameo |
| Slijpvorm | Oval |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 31.7 mm |
| Diameter oogje | 2.6 mm |
| Gewicht | 10.18 g |
Additional details
| Article number | 8804191 |
| EAN number | 8125552445993 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 44.8 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Pendants and charms
- Pendants and charms with gemstones
- Pendants with cameo
- Brooches
- Brooches with gemstones
- Brooches with cameo
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel



















