Bicolor Art Deco Brooch with Diamond; 0.26 ct.
849,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Narrow bicolor gold brooch set with diamonds totaling 0.26 ct. The brooch is designed in Art Deco style. It can be secured with a pin at the back. A stunning accessory made of 14 karat white and yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type sluiting | Hook |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.26 ct |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 63.7 mm |
| Gewicht | 4.32 g |
Additional details
| Article number | 9932052 |
| EAN number | 3904884712103 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 680 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Brooches
- Brooches with gemstones
- Brooches with diamonds
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel















