Bicolor Gold Bar Link Bracelet with Zirconia
1.899,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Bicolor gold flat bar link bracelet. The bracelet is pavé set with round brilliant cut zirconia stones. A stunning piece of jewelry with a stylish and elegant appearance. The bracelet closes with a box clasp including a safety hook and is crafted from 14 karat white and yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Bar link |
| Type sluiting | Box clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Breedte schakel | 3.1 mm |
| Gewicht | 12.79 g |
Additional details
| Article number | 9932035 |
| EAN number | 5966152827931 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 170 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Bracelets
- Link bracelets
- Link bracelets with gemstones
- Sale
- Link bracelets
- Link bracelets with gemstones
- Brands
- Juweelwinkel















