Bicolor Gold Bar Necklace with Zirconia
4.549,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Bicolor gold flat bar chain necklace designed in an elegant Y-shape with a loop. The necklace is pavé set with round brilliant-cut zirconia stones. A stunning piece of jewelry with a stylish and elegant look. The necklace closes with a spring ring clasp and is made of 14 karat white and yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Bar chain |
| Type sluiting | Spring ring clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Lengte ketting | 40 cm |
| Breedte schakel | 2.8 mm |
| Gewicht | 32.55 g |
Additional details
| Article number | 9932034 |
| EAN number | 6010549126097 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 440 mm |
| Basisketting | no |
Recently viewed
Shop meer















