Bicolor Gold Falcon Eye Link Necklace
1.169,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Bicolor gold falcon eye link necklace. The links have a width of 2.5 mm. The necklace can be worn with or without a pendant. A classic and timeless piece of jewelry. This necklace is made of 14 karat white and yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Falcon Eye link |
| Type sluiting | Lobster clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Lengte ketting | 42.5 cm |
| Breedte schakel | 2.5 mm |
| Gewicht | 7.44 g |
Additional details
| Article number | 8804187 |
| EAN number | 9290804620813 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Basisketting | yes |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Chains
- Basic chains
- Basic necklaces for women
- Sale
- Basic chains
- Basic necklaces for women
- Brands
- Juweelwinkel