Bicolor Gold Figaro Chain
6.349,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Bicolor gold Figaro chain. The links alternate between white gold and yellow gold, with a link width of 4.8 mm. The chain fastens with a lobster clasp and is made from 18 karat white and yellow gold (750/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Figaro chain |
| Type sluiting | Lobster clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Men |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 18 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Lengte ketting | 61 cm |
| Breedte schakel | 4.8 mm |
| Gewicht | 35.52 g |
Additional details
| Article number | 8803266 |
| EAN number | 8515447972138 |
| Keurmerk | 750 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 500 mm |
| Basisketting | no |
Related products
Recently viewed
Shop meer