Bicolor Gold Gourmet Link Bracelet with Diamond; 0.05 ct.
1.079,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold flat gourmet link bracelet with a bicolor fixed pendant featuring a diamond. The diamond is set between the white gold and yellow gold parts. The round brilliant-cut diamond has a total weight of 0.05 ct. The bracelet is crafted with flat gourmet links and has a link width of 2.1 mm. This ladies' bracelet has a modern and luxurious look and can be worn solo or combined with other bracelets.
Specifications
Basis data
| Type schakel | Flat gourmet link |
| Type sluiting | Lobster clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.05 ct |
Afmetingen en gewicht
| Breedte schakel | 2.1 mm |
| Gewicht | 5.22 g |
Additional details
| Article number | 8804208 |
| EAN number | 5023426135144 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 160 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Bracelets
- Link bracelets
- Link bracelets with gemstones
- Gourmet link bracelets
- Sale
- Link bracelets
- Link bracelets with gemstones
- Gourmet link bracelets
- Brands
- Juweelwinkel























