Bicolor Gold Minimalist Pendant with Diamond
179,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Bicolor gold minimalist pendant set with a 0.015 ct. natural diamond. The left half is made of white gold, the right half of yellow gold. The diamond is set exactly on the border of white gold and yellow gold. The pendant is made of 14-karat white and yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.015 ct |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 3.3 mm |
| Diameter oogje | 1.9 mm |
| Gewicht | 0.85 g |
Additional details
| Article number | 8803263 |
| EAN number | 4614382168355 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 15 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Pendants and charms
- Pendants and charms with gemstones
- Pendants with diamonds
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel