Bicolor Gold Necklace with Fixed Pendant and Diamonds; 0.45 ct.
2.419,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Beautiful gold necklace made with s-links and a fixed pendant. The pendant is designed in a v-shape detailed with yellow gold ''plates''. A luxurious and elegant necklace made from 14 karat white gold (585/1000).
Specifications
Additional details
| Article number | 8802242 |
| EAN number | 1696824671589 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Gewicht | 14.84 g |
| Lengte | 430 mm |
| Diamant totaal | 0.45 ct |
| Breedte schakel | 2 mm |
| Basisketting | no |
| Lengte ketting | 42 cm |
| Stock | 1 |
| Brand | Jewelry Store |
| Price formula | Diamond |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
| Weight g | 14.84 |
| Edelsteen | Diamond |
| Gehalte | 14 carat |
| Kleur | Bicolor |
| Materiaal | Gold |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Type schakel | S-link |
| Type sluiting | Spring ring clasp |
| Product type | Jewelry |
| Length mm | 430 |
| Keurmerk | 585 |
| Width mm chain | 2 |
| Total ct diamond | 0.45 |
| Length cm chain | 42 |
| Length mm chain | 430 |
| Length mm length | 430 |
Recently viewed
Shop meer



















