Bicolor Gold Omega Link Necklace with Pendant; Dancangelo
Description
Bicolor gold necklace with reversible omega links and pendant, the pendant is also bicolor and set with a total of 0.08 ct. natural diamonds. On one side, the necklace is yellow gold and on the other side, it is white gold. The links are polished to a glossy finish. This beautiful ladies' necklace is from the jewelry brand Dancangelo and is made of 14 karat white and yellow gold (585/1000).
Dancangelo stands for refined elegance and timeless craftsmanship. What started as a passion for elegant design has grown into a brand where detail, form, and balance are central.
With an eye for subtlety and character, Dancangelo creates jewelry that effortlessly combines luxury and wearability. Each design tells its own story, stylish, modern, and enduring in beauty.
Specifications
Basis data
| Type schakel | Omega link |
| Type sluiting | Lobster clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.08 ct |
Afmetingen en gewicht
| Lengte ketting | 42 cm |
| Breedte schakel | 1.7 mm |
| Gewicht | 4.34 g |
Additional details
| Article number | 8803257 |
| EAN number | 6757705992935 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 440 mm |
| Basisketting | no |
Recently viewed
Shop meer



















