Bicolor Gold Signet Ring
909,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Bicolor golden signet ring. The white gold part is diamond-cut. It is a unique piece with a timeless and luxurious appearance. The ring is made of 18 karat white and yellow gold (750/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Men |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 18 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 63mm (⌀ 20.25 mm) |
| Breedte ringband | 2.9 mm |
| Breedte ringkop | 12.3 mm |
| Gewicht | 4.3 g |
Additional details
| Article number | 9931137 |
| EAN number | 7068282130634 |
| Keurmerk | 750 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer













