Bicolor Gold Solitaire Ring with Zirconia
439,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Bicolor gold ring set with a round brilliant-cut zirconia stone. The zirconia is “loose” set between a rose gold and yellow gold section. The ring has a subtle and clean look and is made of 14 karat rose and yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 54mm (⌀ 17.25 mm) |
| Breedte ringband | 2.4 mm |
| Breedte ringkop | 5.9 mm |
| Gewicht | 2.55 g |
Additional details
| Article number | 8804179 |
| EAN number | 7599324588415 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with gemstone
- Ladies rings
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings

















