Bicolor Gold Solitaire Ring with Zirconia
499,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Bicolor golden solitaire ring set with zirconia. A beautiful ring with an elegant appearance. The ring is made of 14 karat white and yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 53mm (⌀ 17 mm) |
| Breedte ringband | 2.8 mm |
| Breedte ringkop | 5.3 mm |
| Gewicht | 2.98 g |
Additional details
| Article number | 9932036 |
| EAN number | 2845062704439 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with gemstone
- Ladies rings
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings











