Bicolor Gold Wedding Ring with Diamond; 0.02 ct.
679,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Bicolor gold wedding ring set with a natural diamond of 0.02 ct. The ring is detailed with white gold diagonal lines. The inside of the ring offers space for a personal engraving. If you would like to take advantage of this, please feel free to contact us by phone, email, or WhatsApp. This ring is made from 14 karat white and yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.02 ct |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 55mm (⌀ 17.5 mm) |
| Breedte ringband | 4 mm |
| Breedte ringkop | 4 mm |
| Gewicht | 4.01 g |
Additional details
| Article number | 9932025 |
| EAN number | 7826991304384 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with diamond
- Ladies rings with diamond
- Rings with gemstone
- Rings with diamond
- Ladies rings
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings













