Bicolor Gold Zodiac Pendant; Aries
639,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Zodiac Sign Aries: For people born between March 21 and April 19. Golden Aries pendant part of our zodiac collection. The pendant is smooth and detailed, made of 14 karat yellow gold (585/1000).
The zodiac sign Aries is a fire sign. They are known for their brave and independent character. They are natural leaders and often make their voices heard.
Gift idea: A nice present for someone with this zodiac sign!
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Men Unisex Women |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 19.7 mm |
| Diameter oogje | 4 mm |
| Gewicht | 3.13 g |
Additional details
| Article number | 9931143 |
| EAN number | 4851808563947 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 28 mm |
Recently viewed
Shop meer















