Gold Bar Link Necklace with Zirconia
3.399,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold bar link necklace with fixed pendant and zirconia. The necklace features a beautifully subtle ornament set with a round brilliant-cut zirconia stone. The smoothly finished links are connected by means of bars. The jewelry closes with a spring ring clasp and is made of 14 karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Bar link |
| Type sluiting | Spring ring clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Lengte ketting | 46 cm |
| Breedte schakel | 3.3 mm |
| Gewicht | 24.32 g |
Additional details
| Article number | 8804195 |
| EAN number | 3116417757974 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Basisketting | no |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Chains
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel

















