Gold Cardano Necklace with Diamond
1.539,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold Cardano chain necklace with a fixed pendant and diamond. The pendant features a round brilliant-cut lab-created diamond with a total weight of 0.015 ct. The pendant is made from two interwoven rings with two tassels. The dimensions of the pendant are 11.8 x 8.6 mm and the chain link width is 1.6 mm. This stylish ladies' necklace fastens with a spring ring clasp and is crafted from 14 kara...
Specifications
Basis data
| Type schakel | Cardano link |
| Type sluiting | Spring ring clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Lab diamant totaal | 0.015 ct |
Afmetingen en gewicht
| Lengte ketting | 45 cm |
| Breedte schakel | 1.6 mm |
| Gewicht | 8.49 g |
Additional details
| Article number | 8804206 |
| EAN number | 4798501987475 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Basisketting | no |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Chains
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Cardan link
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel

















