Description
Golden necklace pendant of a cross. It is a subtle pendant with engravings, perfect for a thin chain. A beautiful and delicate piece of jewelry made from 14 karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Men Unisex Women |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 11.8 mm |
| Diameter oogje | 1.8 mm |
| Gewicht | 0.3 g |
Additional details
| Article number | 8804183 |
| EAN number | 7036163897747 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 24.1 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Pendants and charms
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel