Gold Dolphin Earrings with Zirconia
139,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Golden earrings shaped like dolphins, featuring a zirconia stone. A fun set of earrings for the true animal lover. The earrings close with a butterfly clasp and are made of 14k yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type oorbel | Stud earrings |
| Type sluiting | Butterfly clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 5.9 mm |
| Gewicht | 0.54 g |
Additional details
| Article number | 8804205 |
| EAN number | 7861914903138 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 8.1 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Earrings
- Earrings with gemstone
- Earrings with zirconia
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel























