Gold Earrings with Diamond
609,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold earrings set with a total of 0.06 ct. natural diamonds. A lovely set of earrings made from 14 karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type oorbel | Stud earrings |
| Type sluiting | Butterfly clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.06 ct |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 9.5 mm |
| Gewicht | 3.46 g |
Additional details
| Article number | 9932057 |
| EAN number | 9150689814465 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 9.5 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Earrings
- Earrings with gemstone
- Earrings with diamond
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel











