Gold Earrings with Meander and Charms
1.439,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold earrings featuring a meander pattern pendant with loose charms and zirconia stones. The earrings are made of 18-carat yellow gold (750/1000).
Specifications
Basis data
| Type oorbel | Dangle Earrings |
| Type sluiting | Ear hooks |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 18 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 15.3 mm |
| Gewicht | 7.18 g |
Additional details
| Article number | 8804181 |
| EAN number | 8441835529212 |
| Keurmerk | 750 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 59.7 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Earrings
- Earrings with gemstone
- Earrings with zirconia
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel