Gold Earrings with Zirconia
1.069,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold earrings with zirconia. The round brilliant-cut zirconia is set at the bottom of the earring. The earrings have a glossy finish. The jewelry has a luxurious and elegant design. A lovely pair of earrings made from 14-carat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type oorbel | Stud earrings |
| Type sluiting | Butterfly clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 8.4 mm |
| Gewicht | 6.81 g |
Additional details
| Article number | 8804197 |
| EAN number | 7345577956972 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 25 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Earrings
- Earrings with gemstone
- Earrings with zirconia
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel





















