Gold Fantasy Link Necklace
5.609,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Unique gold fantasy link necklace. The links resemble fish and have a link width of 11.8 mm. The tails of the fish are partially engraved. It is a beautiful necklace with an elegant and luxurious appearance. The necklace closes with a spring ring clasp and is made of 18 karat yellow gold (750/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Fantasy link |
| Type sluiting | Spring ring clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Women |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 18 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Lengte ketting | 42.5 cm |
| Breedte schakel | 11.8 mm |
| Gewicht | 31.33 g |
Additional details
| Article number | 8804190 |
| EAN number | 9226450758815 |
| Keurmerk | 750 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Basisketting | no |
Related products
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Chains
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel















