Description
Gold Figaro chain. The chain closes with a lobster clasp and is made of 14-carat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Figaro chain |
| Type sluiting | Lobster clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Men Unisex Women |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 carat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Lengte ketting | 50.5 cm |
| Breedte schakel | 3 mm |
| Gewicht | 3.97 g |
Additional details
| Article number | 9932053 |
| EAN number | 3239305719769 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 380 mm |
| Basisketting | yes |
Related products
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Chains
- Basic chains
- Basic necklaces for women
- Basic chains for men
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Basic chains
- Basic necklaces for women
- Basic chains for men
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel