Gold Flat Snake Link Bracelet with Zirconia
2.099,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Luxurious gold bracelet with flat snake links. It features a flexible chain. The ornaments are pavé set with round brilliant-cut zirconia stones. This stylish bracelet exudes elegance. The bracelet closes with a lobster clasp and is made of 14-carat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Snake link |
| Type sluiting | Lobster clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 carat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Breedte schakel | 4.5 mm |
| Gewicht | 14.18 g |
Additional details
| Article number | 9932032 |
| EAN number | 8505668771085 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 200 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Bracelets
- Link bracelets
- Link bracelets with gemstones
- Snake link bracelets
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Link bracelets
- Link bracelets with gemstones
- Snake link bracelets
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel













