Gold Flat Snake Link Necklace with Zirconia
3.459,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold necklace with a flat snake link designed in an elegant Y-shape. The ornaments are pavé set with round brilliant-cut zirconia stones. Thanks to the smoothly falling links and the dangling ends, the design has a stylish and elegant appearance. The necklace closes with a lobster clasp and is crafted from 14 karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Snake link |
| Type sluiting | Lobster clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Lengte ketting | 42 cm |
| Breedte schakel | 4.5 mm |
| Gewicht | 24.73 g |
Additional details
| Article number | 9932031 |
| EAN number | 3481375272754 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 440 mm |
| Basisketting | no |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Chains
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel

















