Gold Gourmet Link Bracelet
639,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
This Gold Gourmet Link Bracelet has a polished look while still being distinctive thanks to the sturdy gourmet link.
A lobster clasp makes the jewelry easy to use and provides a secure closure.
- Material: 14 karat yellow gold
- Target Audience: Men, Unisex
- Condition: Pre-owned
FAQ
How does this bracelet feel on a daily basis?
You will notice while wearing it that the design is beautifully balanced: present enough to stand out but comfortable enough for longer moments.
Can you easily combine this jewelry with other pieces?
Solo, this model already works very well, but it also stays beautifully balanced next to a watch or a subtle bracelet.
Watch our video or view this on YouTube.
Specifications
Additional details
| Article number | 8803243 |
| EAN number | 5503745015971 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Gewicht | 3.8 g |
| Lengte | 190 mm |
| Breedte schakel | 3.4 mm |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Men Unisex |
| Edelsteen | No gemstones |
| Gehalte | 14 carat |
| Kleur | Yellow gold |
| Materiaal | Gold |
| Type schakel | Gourmet link |
| Type sluiting | Lobster clasp |
| Product type | Jewelry |
| Keurmerk | 585 |
Related products
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Bracelets
- Link bracelets
- Gourmet link bracelets
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Link bracelets
- Gourmet link bracelets
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel













