Gold Gourmet Link Necklace
449,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold gourmet link necklace. The links have a width of 1.4 mm. The necklace is suitable for a small pendant or can be worn without one. A classic and timeless piece of jewelry. The necklace closes with a spring ring clasp and is made of 14-karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Gourmet link |
| Type sluiting | Spring ring clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Lengte ketting | 38.5 cm |
| Breedte schakel | 1.4 mm |
| Gewicht | 2.64 g |
Additional details
| Article number | 8804185 |
| EAN number | 6323509042734 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Basisketting | yes |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Chains
- Basic chains
- Basic necklaces for women
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Basic chains
- Basic necklaces for women
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel

