Description
Gold hoop earrings with a matte, modern, and timeless design. This beautiful set is made from 18 karat yellow gold (750/1000).
Specifications
Basis data
| Type oorbel | Hoops |
| Type sluiting | Spring ring clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 18 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 2.8 mm |
| Gewicht | 7.58 g |
Additional details
| Article number | 9931148 |
| EAN number | 1786332128108 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 16.7 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Earrings
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel













