Gold Pavé Ring with Zirconia
1.159,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold ring pavé set with zirconia stones. It is a stunning and modern ring made from 18 karat yellow gold (750/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 18 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 58mm (⌀ 18.25 mm) |
| Breedte ringband | 3.6 mm |
| Breedte ringkop | 6.8 mm |
| Gewicht | 4.5 g |
Additional details
| Article number | 9931149 |
| EAN number | 7703563556313 |
| Keurmerk | 750 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with gemstone
- Ladies rings
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings















