Gold Pendant with Diamond; 0.05 ct.
399,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold pendant set with a 0.05 ct. round brilliant cut natural diamond. The pendant has a shiny finish and is made of 18 karat yellow gold (750/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 18 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.05 ct |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 8.1 mm |
| Diameter oogje | 3.7 mm |
| Gewicht | 1.64 g |
Additional details
| Article number | 8804193 |
| EAN number | 9730402793729 |
| Keurmerk | 750 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 14.7 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Pendants and charms
- Pendants and charms with gemstones
- Pendants with diamonds
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel



















