Sold
Gold Ring with Carnelian
Gemstone:
Dit exemplaar is verkocht
Geen paniek! We hebben vergelijkbare modellen voor je geselecteerd. Zo vind je misschien een exemplaar dat nóg beter bij je past. Description
Gold ring set with an oval faceted carnelian. The carnelian has an elegant setting. This beautiful ladies' ring is made from 14 karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Carnelian |
| Slijpvorm | Oval facet |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 53mm (⌀ 17 mm) |
| Breedte ringband | 1.4 mm |
| Breedte ringkop | 17.6 mm |
| Gewicht | 2.15 g |
Additional details
| Article number | 8803265 |
| EAN number | 8234363238998 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with gemstone
- Rings with carnelian
- Ladies rings
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings







