Gold ring with diamond; 0.05 ct.
359,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold ring from the jewelry brand Desiree. The ring is set with a diamond and made of 14-carat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 carat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.05 ct |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 53mm (⌀ 17 mm) |
| Breedte ringband | 1.7 mm |
| Breedte ringkop | 5.6 mm |
| Gewicht | 1.86 g |
Additional details
| Article number | 9931132 |
| EAN number | 6780917011491 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with diamond
- Ladies rings with diamond
- Rings with gemstone
- Rings with diamond
- Ladies rings
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings













