Gold ring with emerald
1.009,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold ring set with an emerald. The ring is beautifully crafted with a detailed pattern. This lovely ring is made of 14 karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Men Unisex Women |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Emerald |
| Slijpvorm | Square |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 55mm (⌀ 17.5 mm) |
| Breedte ringband | 4.5 mm |
| Breedte ringkop | 7.2 mm |
| Gewicht | 6.41 g |
Additional details
| Article number | 8803260 |
| EAN number | 8351207533221 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with gemstone
- Rings with emerald
- Ladies rings
- Men's rings
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings













