Gold Ring with Zirconia
609,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold ring with a fantasy design. The ring head has a rounded appearance and is detailed with sparkling zirconia stones on a thin layer of white gold. This elegant ladies' ring is made from 14 karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 53mm (⌀ 17 mm) |
| Breedte ringband | 3.5 mm |
| Breedte ringkop | 10.7 mm |
| Gewicht | 3.64 g |
Additional details
| Article number | 9931153 |
| EAN number | 8572948915194 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with gemstone
- Ladies rings
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings