Gold Ring with Zirconia
489,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold ring featuring seven stunning round brilliant-cut zirconia stones. The ring is suitable for wearing solo or combined with other rings. This elegant ladies' ring is made of 14-karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 55mm (⌀ 17.5 mm) |
| Breedte ringband | 2.7 mm |
| Breedte ringkop | 4.2 mm |
| Gewicht | 2.9 g |
Additional details
| Article number | 9932021 |
| EAN number | 1547963792621 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with gemstone
- Ladies rings
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings













