Gold Taurus Zodiac Pendant
299,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Taurus Zodiac: For people born from April 20 to May 20. Pendant of a Taurus. This pendant is made of 14-carat yellow gold (585/1000). The Taurus is an earth sign. They are known for their calm demeanor and with their attention to detail, they are true connoisseurs of life. These individuals are often found in the music or art world. Gift tip: A lovely present for someone with this zodiac sign!
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Men Unisex Women |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 carat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 16.6 mm |
| Diameter oogje | 1.8 mm |
| Gewicht | 1.61 g |
Additional details
| Article number | 8804182 |
| EAN number | 9421372661988 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 24.2 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Pendants and charms
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel















