Sold
Gold V-Shaped Ring with Diamond; 0.005 ct.
Gemstone:
Dit exemplaar is verkocht
Geen paniek! We hebben vergelijkbare modellen voor je geselecteerd. Zo vind je misschien een exemplaar dat nóg beter bij je past. Description
Gold ring set with a sparkling diamond. The ring is designed in a V-shape and made from 14 karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.005 ct |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 52mm (⌀ 16.5 mm) |
| Breedte ringband | 2 mm |
| Breedte ringkop | 6.9 mm |
| Gewicht | 1.07 g |
Additional details
| Article number | 9931154 |
| EAN number | 9493558073151 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Similar models
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with diamond
- Ladies rings with diamond
- Rings with gemstone
- Rings with diamond
- Ladies rings
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings













