Gold Wide Bismarck Link Bracelet
6.459,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Gold wide Bismarck link bracelet. The bracelet has a link width of 26.5 mm. It is a solid piece of jewelry with a luxurious appearance. The links are both matte and smooth finished. The bracelet closes with a folding clasp including two safety hooks. The jewel is made of 14 karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Bismarck link |
| Type sluiting | Folding clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Breedte schakel | 26.5 mm |
| Gewicht | 48.91 g |
Additional details
| Article number | 9932006 |
| EAN number | 9589997140179 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 195 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Bracelets
- Link bracelets
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Link bracelets
- Bismarck link
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel















