Golden Fantasy Link Bracelet
4.039,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Golden fantasy link bracelet. The rows of links are intricately crafted with a waffle-like pattern and corners featuring a smooth and matte finish. The reverse side of the bracelet has a smooth finish. The bracelet has a slight curve and is very flexible. A striking piece of jewelry for the wrist. This beautiful women's bracelet closes with a spring ring clasp, including two safety hooks, and is made from 14 karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Fantasy link |
| Type sluiting | Spring ring clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Women |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Breedte schakel | 12.1 mm |
| Gewicht | 28.88 g |
Additional details
| Article number | 9932007 |
| EAN number | 4134561588007 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 195 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Bracelets
- Link bracelets
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Link bracelets
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel















