Description
Golden ring with a fantasy design. This beautiful ladies' ring has a subtle and elegant look. The ring is made of 14-carat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 carat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 55mm (⌀ 17.5 mm) |
| Breedte ringband | 2.5 mm |
| Breedte ringkop | 3.2 mm |
| Gewicht | 2.11 g |
Additional details
| Article number | 8804200 |
| EAN number | 4446769537481 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Related products
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Ladies rings
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings



















