Jeunesse bicolor gold ring with diamond; 0.02 ct
459,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Bicolor gold ring from the Dutch brand Jeunesse. The ring is set with a round brilliant cut natural diamond with a total weight of 0.02 ct. The ring is made of 14 karat white and yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Bicolor |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.02 ct |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 58mm (⌀ 18.25 mm) |
| Breedte ringband | 1.9 mm |
| Breedte ringkop | 5 mm |
| Gewicht | 1.97 g |
Additional details
| Article number | 8804201 |
| EAN number | 9335402264738 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Jeunesse |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with diamond
- Ladies rings with diamond
- Rings with gemstone
- Rings with diamond
- Ladies rings
- Sale
- Brands
- Youth
- Gold rings



















