OMEGA Sailing Bracelet; Dark Blue; Rubber; (XL) 23 cm
299,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
This OMEGA Sailing bracelet features braided dark blue material and has a sporty, sleek appearance. The flexible material is comfortable to wear and is well-suited for daily use.
The bracelet comes in size XL with a length of approximately 23 cm and a diameter of about 7.9 cm. The stainless steel lobster clasp provides a nice contrast with the black rubber and ensures a sturdy, reliable closure.
This piece is unworn (new) and comes as a complete set, including the original OMEGA box and accompanying papers.
Specifications
Basis data
| Type schakel | Braided |
| Type sluiting | Lobster clasp |
| Conditie | Unused in new condition |
| Doelgroep | Men Unisex |
Materiaal
| Materiaal | Stainless steel |
| Kleur | Blue |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Size bangle | XL |
| Breedte schakel | 7.9 mm |
| Gewicht | 26 g |
Additional details
| Article number | 99-464365B |
| EAN number | 4692421418951 |
| Brand | Omega |
| Lengte | 230 mm |
| Secundair materiaal | Rubber |
Recently viewed
Shop meer















