Rose Gold Crossover Ring with Zirconia
689,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Rose gold crossover ring with zirconia. The round brilliant-cut zirconia stones are set in white gold. The ring is made of 14-karat rose gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Rose gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 59mm (⌀ 18.75 mm) |
| Breedte ringband | 3.5 mm |
| Breedte ringkop | 9.1 mm |
| Gewicht | 4.15 g |
Additional details
| Article number | 9932001 |
| EAN number | 3652111492273 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with gemstone
- Ladies rings
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings











