Rose Gold Ring with Diamonds; Approx. 0.28 ct.
729,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Rose gold ring set with a total of approximately 0.28 ct. round brilliant cut natural diamonds. This beautiful ladies' ring has a subtle and elegant appearance. The ring is made of 18 karat rose gold (750/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 18 karat |
| Kleur | Rose gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.28 ct |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 56mm (⌀ 17.75 mm) |
| Breedte ringband | 1.8 mm |
| Breedte ringkop | 3.9 mm |
| Gewicht | 2.75 g |
Additional details
| Article number | 8804192 |
| EAN number | 2440250440184 |
| Keurmerk | 750 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with diamond
- Ladies rings with diamond
- Rings with gemstone
- Rings with diamond
- Ladies rings
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings

















