Silver Abstract Brooch/Pendant
199,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Silver abstract brooch/pendant with a vintage design. The jewelry features a stylized, geometric shape consisting of a circle with overlapping bars. Thanks to its pronounced, large shape, this piece can be worn by both men and women. The pendant is made from the highest grade silver (925/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Men Unisex Women |
Materiaal
| Materiaal | Silver |
| Gehalte | Highest grade (925) |
| Kleur | Silver |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 49.1 mm |
| Diameter oogje | 4.5 mm |
| Gewicht | 31.91 g |
Additional details
| Article number | 9920135 |
| EAN number | 3713479282569 |
| Keurmerk | 925 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 46.7 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Pendants and charms
- Silver pendants and charms
- Silver Jewelry
- Silver jewelry
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel

















