Description
Silver design ring with an open structure and lines. The ring has a unique appearance. The jewelry is made of first-grade silver (925/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Women |
Materiaal
| Materiaal | Silver |
| Gehalte | First grade (925) |
| Kleur | Silver |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 49mm (⌀ 15.5 mm) |
| Breedte ringband | 5 mm |
| Breedte ringkop | 27.8 mm |
| Gewicht | 7.71 g |
Additional details
| Article number | 9920137 |
| EAN number | 3568317822502 |
| Keurmerk | 925 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Silver rings
- Silver ladies rings
- Ladies rings
- Silver Jewelry
- Silver jewelry
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel





















