Silver Ring with Pink Zirconia
49,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Silver ring set with pink zirconia stones. This lovely and unique ring is made of sterling silver (925/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Silver |
| Gehalte | Sterling (925) |
| Kleur | Silver |
Edelstenen
| Edelsteen | Zirconia |
| Slijpvorm | Round brilliant Facet Square |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 58mm (⌀ 18.25 mm) |
| Breedte ringband | 2 mm |
| Breedte ringkop | 6.1 mm |
| Gewicht | 3.74 g |
Additional details
| Article number | 9931139 |
| EAN number | 7129813399095 |
| Keurmerk | 925 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Silver rings
- Silver ladies rings
- Silver rings with gemstones
- Rings with gemstone
- Ladies rings
- Silver Jewelry
- Silver jewelry
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel













